ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΑΝΔΡΕΣ ΒΟΛΕΪ

Σταματόπουλος: "Δεν μπορούν να παίζουν με τον ιδρώτα μας"...

Έξαλλος μετά το τέλος του αγώνα με τον Κόροιβο ο Σταύρος Σταματόπουλος, δεν μπορούσε να πιστέψει πως χάθηκε ένα ματς που φάνηκε πως μπορεί να αποτελέσει την 1η νίκη των "ροσονέρι" στην φετινή Α2', ειδικά με τον τρόπο που αυτή η ήττα ήρθε, με την ευθύνη του Λιναρδάτου και την κόκκινη κάρτα στα τέλη του 3ου σετ...

Ο κόουτς της Παναχαϊκής μίλησε στο "PgeOle" για το παιχνίδι και την περιβόητη φάση: "Στο 24-21, δεν φώναξα, δεν έβρισα, δεν έκανα κάτι. Είπα στο δεύτερο διαιτητή να ενημερώσει τον πρώτο ότι γίνεται σέρβις με τους παίχτες εκτός γηπέδου.  Και για τον αντίπαλο, όχι μόνο για εμάς. Έχω όλη την ευθύνη για την ήττα. Φταίω εγώ και μόνο εγώ. Το συγκεκριμένο σημείο άλλαξε τη ροή του αγώνα. Δεν μπορεί να παίζουμε έτσι. Δεν γίνεται. Την επόμενη φορά θα γίνει κανένα κακό. Ή εγώ ή αυτοί. Έδωσε διπλές μπάλες σε δύο κρίσιμα σημεία στο 23 και στο 24 του σετ. Είναι απίστευτο. Οι Πατρινοί διαιτητές όταν βρίσκουν πατρινές ομάδες τις «σφάζουν». Δεν μπορούν να παίζουν με τον ιδρώτα μας. "Πεθαίνουμε για να βγει η χρονιά". Τα παιδιά κάνουν απίστευτη προσπάθεια. Επηρεάστηκαν πολύ από το 2ο σετ. Δεν μπορούσαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι. Ο αντίπαλος πήρε φτερά στα πόδια του. Θα κερδίζαμε 3-1. Όλα θα κριθούν μετά το Φεβρουάριο. Θα κάνουμε αυτά που πρέπει και θα το δούμε τότε. Μόνο τη διάθεση μας χαλάει η ήττα. Εμείς παίζουμε κάθε ματς και καλύτερα και φαίνεται αυτό..."