ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΒΟΛΕΪ

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2014 2-3 σετ (ΤΕΛΙΚΟ)

Μεγάλες βλέψεις και μεγάλα πράγματα από την Παναχαϊκή 2014, που στην Β΄Εθνική Βόλεϊ γυναικών, νίκησε μέσα την Σπάρτη τον Σπαρτιατικό με 3-2 σετ και πήρε 2η νίκη της, θυμίζουμε στην παρθενική της παρουσία στην κατηγορία (!)

Σε μια πολύ δυνατή έδρα με αντίπαλο μια πολύ καλή ομάδα, οι γηπεδούχοι  προηγήθηκανμε 1-0 σετ χάρις στο 25-19, αλλά η Πατρινή ομάδα με ψυχή και παίζοντας στις... λεπτομέρειες ανέτρεψε το σκορ και με 25-22 και 25-23 έκανε το σκορ 1-2 σετ.

Ο Σπαρτιατικός στο 4ο σετ αντέδρασε και με 25-17 ισοφάρισε και έστειλε την αναμέτρηση στο τάι-μπρέικ. Εκεί οι "κοκκινόμαυρες" αν και έχαναν με 13-10, με σερί 5-0 πήραν με 15-13 το σετ και τους 2 πόντους της νίκης, εκπλήσσοντας τους πάντες με τις νίκες της και σκορπώντας χαμόγελα..

Τα σετ: 25-19, 22-25, 23-25, 25-17, 13-15...

Η σύνθεση...
Παναχαϊκή (Τριανταφυλλοπούλου): Χαϊτόγλου, Γιαμπαστή, Κούγια, Λαμπροπούλου, Γιαννοπούλου, Χριστοπούλου, λίμπερο η Ζαφειροπούλου, (Λαζαρίδη, Φουρίκη, Κοντάκη, Καραχοντζίτη, Κωνσταντινοπούλου, Αττάρτ)...