ΑΝΔΡΕΣ ΒΟΛΕΪ

"Δώρο για σένα"...

Όλα τα είχε το ματς με τον Μίλωνα, αλλά όχι... νίκη

Είναι η πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό, που ένα παιχνίδι της ομάδας βόλεϊ μου αφήνει τόσο άσχημη γεύση. Και η αλήθεια είναι, ότι προσπαθώ να καταλάβω τι είναι αυτό που έφερε το σημερινό αποτέλεσμα και κυρίως την εμφάνιση...

Σήμερα, στο ματς με τον Μίλωνα στην Αγυιά,  γίναμε μάρτυρες ενός... ανοιξιάτικου δώρου. Γιατί, όσοι ήταν στο γήπεδο, είδαν ότι δεν νίκησε ο Μίλωνας, έχασε η Παναχαϊκή. Από έναν Μίλωνα χωρίς τον Γκιούρδα, σε ένα ματς που χωρίς λόγο η "βασίλισσα" έκανε... δώρο το 1ο σετ και ενώ με περίπατο έκανε το 1-1... πάλεψε στα ίσα και έχασε στις λεπτομέρειες το 3ο σετ και ενώ στο 4ο ήταν μέσα στο ματς μέχρι το 16-17, δέχτηκε σερί 8-1 (!!!) και έχασε με 25-17 και 3-1 σετ...

Το ποιος και το τι φταίει είναι μεγάλη κουβέντα... Πάντως σίγουρα όχι ο Κυριάκος Κοκόλας, που ήταν με διαφορά ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ παίκτης της αναμέτρησης, ειδικά με τα 5 μπλοκ του (τα 4 μονά σε Σαμαρά-Πανούσο), τα 2 πλασέ του και τον 1 άσσο (!!!), στην πιο ουσιαστική παρουσία του με τα "κοκκινόμαυρα". Από κοντά και ο Μεντένιτσα, που μπορεί να μην ήταν ο εξαιρετικός Βουκ των πρώτων αγώνων, αλλά προσπάθησε και με το παραπάνω, τελείωσε πάρα πολλές επιθέσεις και με το σερβίς του έκανε τον Μίλωνα να... παλεύει να "σηκώσει" μια μπάλα.

Και έτσι, πήγαν στράφι και τα εξωαγωνιστικά... Η γεμάτη -για μια ακόμη φορά- κερκίδα της Αγυιάς, οι σφυρίχτρες (!), τα "match programme" αφιερωμένα στους "ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ" έφηβους και τα... πανιά.

Η επόμενη μέρα είναι σίγουρα προβληματισμού, περισυλλογής και ανάληψης ευθυνών. Και ας ελπίσουμε, όπως ξεπεράστηκαν κάποια προβλήματα μέχρι σήμερα, έτσι να γίνει ξανά... Για το καλό της Παναχαϊκής και μόνο (!!!)