Κ16

"Soccer Attika" K16: Σε πτώση...

Σε πτωτική πορεία βρίσκεται εδώ και λίγο καιρό η Κ16 της Παναχαϊκής, που την Κυριακή (19/3) στο ΣΕΦ γνώρισε βαριά ήττα από τον Ολυμπιακό (6-0), στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος «Attika Soccer»!

Οι "ροσονέρι" δεν μπόρεσαν να δείξουν κόντρα στους "ερυθρόλευκους" την αξία τους και τις αρετές τους και γνώρισαν μια ήττα που δεν τους αξίζει, απέναντι σε μια ομάδα που δεν αφήνει περιθώρια και δεν επιτρέπει λάθη. Ο Ολυμπιακός μπήκε στο ματς με γκολ από τα... αποδυτήρια (5') και μέχρι το ημίχρονο είχε φτάσει το σκορ στο 4-0 (17', 40', 41'), ενώ στην επανάληψη προσπάθησε να ισορροπήσει, τα κατάφερε μέχρι ένα σημείο, αλλά δύο ακόμη τέρματα των Πειραιωτών (56', 75') έγραψαν το τελικό 6-0...

Οι συνθέσεις…
Παναχαϊκή Κ14 (Κωνσταντινίδης): Τσιρίνης (46’ Ξυπολιάς), Παρασκευόπουλος Α. (78’ Γουρδούπης), Βεντουρής (78’ Παρασκευόπουλος Ν.), Σταθόπουλος, Κούλος (46’ Κοσμόπουλος, 61’ Τόγιας), Βαγενάς (70’ Κανελλόπουλος), Βερβίτας, Διαμαντόπουλος, Αθανασίου (46’ Βελίγκος), Ξένος, Μαντάς...