ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤ.-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ακόμα ένα φιλικό προετοιμασίας δίνει Παναχαϊκή, αυτή τη φορά κόντρα στον Ναυπακτιακό Αστέρα, στο Παπαχαραλάμπειο Στάδιο.

Το PgeOle σας μεταφέρει…

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ
16.00 - Έναρξη Αγώνα
14' - Πρώτο κόρνερ στο ματς. Για την Παναχαϊκή, από τα δεξιά.
16' - Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λόρι Κέρι, με τη μπάλα να περνά ψηλά, άουτ.
18' - ΑΥΤΟΓΚΟΛ - Σε προσπάθεια για διώξιμο ο Ρουγκάλας στέλνει τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα της ομάδας του. 1-0 ο Ναυπακτιακός!
21' -  Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουρλάκη στο τείχος.
22' - Εκτέλεση φάουλ του Λιποράσε από τα αριστερά, προβολή Τσακμάκη, άουτ.
23' - Τρομερός συνδυασμός Πέταρ Καρακλάιτς με Μπουρλάκη. Μετά από πάσα-τακουνάκι του πρώτου, ο Μπουρλάκης πλάσαρε με το αριστερό, με τονΑγκαράι να απομακρύνει πριν η μπάλα καταλήξει στην εστία!
24' - Σέντρα Στεργίδη από δεξιά, κεφαλιά Αλεξόπουλου από το ύψος του πέναλτι, λίγο άουτ η μπάλα.
25' - Cooling Break
29' - Συρτή σέντρα Στεργίδη από δεξιά, ο Μικές έβαλε την προβολή για να απομακρύνει, με τη μπάλα να κατευθύνεται προς την εστία. Σε δεύτερο χρόνο ο τερματοφύλακας του Ναυπακτιακού παραχώρησε κόρνερ.
32' - Εντυπωσιακή επέμβαση του Κολοβούρη στη δεξιά του γωνία, έπειτα από κεφαλιά του Θηβαίου!
38' - όμορφη ατομική ενέργεια του Αλεξόπουλου από αριστερά,  έφτασε τελική γραμμή και μπήκε προς το τέρμα αλλά η πάσα του κόπηκε από αμυντικό.
43' - Σε φάση διαρκείας από δεξιά ο Στεργίδης σουτάρει αλλά ο τερματοφύλακας μπλόκαρε σταθερά.
45+3' - Σουτ του Αλεξόπουλου στα όρια της περιοχής ψηλά άουτ.
Ημίχρονο
17.14 Έναρξη β’ ημιχρόνου
46’ - Σουτ-άουτ του Χαντί από τη σέντρα.
52' - Κίτρινη κάρτα στον Σταθόπουλο.
53’ - Απευθείας εκτέλεση αφού του Κέρι. Η μπάλα βρίσκει στο τείχος.
54’ - Δυνατό σουτ-άουτ του Νιλτίνιο, από αριστερή πλαγιά θέση.
55’ - Εκτέλεση κόρνερ Χαντί από αριστερά, κεφάλια Λιποράσε, άουτ.
58’ - Σουτ-άουτ Νιλτίνιο.
63’ - Σουτ με το δεξί του Σκούτα από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Κολοβούρης.
68’ - ΠΕΝΑΛΤΙ - Ο Καλαμπόκας ανατρέπει τον Νιλτίνιο!
69’ - ΓΚΟΛ - Ο Χαντί εκτελεί από τα 11 βήματα. Αριστερά η μπάλα, δεξιά ο πορτιέρο! 1-1!
73’ - Σουτ του Σάντο έξω από την περιοχή-άουτ.
82’ - ΓΚΟΛ - Φοβερή κάθετη μπαλιά του Σκούτα στην πλάτη της άμυνας, με τον Καράγιαννη να πλασάρει εύστοχα για το 2-1!
88’ - Ο Χαντί κερδίζει τις κόντρες και βγάζει τετ-α-τετ τον Μαραθωνίτη, ο οποίος ανατρέπεται από τον τερματοφύλακα. Επιθετικό δίνει ο ρέφερι.
89’ - Σουτ του Νιλτίνιο εξω από την περιοχή, η μπάλα περνά άουτ.
91’ - Σουτ του Μαραθωνίτη από την αριστερή γωνία της περιοχής, η μπάλα στο σώμα του Γιαννόπουλου. Κόρνερ!
92’ - Σέντρα του Χαντί από αριστερά, κεφαλιά-άουτ του Λαρρέα!

Τελικό: Ναυπακτιακός Αστέρας-Παναχαϊκή 2-1...
Γκολ: 18’ αυτ. Ρουγκάλας, 82’ Καραγιάννης / 69’ Χαντί...
Κίτρινη κάρτα: 52’ Σταθόπουλος...

Οι συνθέσεις...
Ναυπακτιακός Αστ. (Νταλακούρας): Καλαντζής, Νικολογιάννης (72’ Ρουπάκης), Θηβαίος, Καφεντζής (58’ Καλαμπόκας), Αγκαράι, Μικές (45' λ.τρ. Πανταζής), Σταθόπουλος (58’ Σκούτας), Χριστογιάννης (72’ Καραγιάννης), Γεωργιόπουλος (72’ Σάντο), Καραλής © (58’ Τραγούλιας), Πετράτος...
Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Στεργίδης © (64’ Τριμμάτης), Ρουγκάλας (46' Λαρρέα), Τσακμάκης (83’ Θεοδωράκης Δ.), Λιποράσε (72’ Στασινόπουλος), Κωνσταντακόπουλος (74’ Τσιάρας), Μπουρλάκης (59’ Λινάρδος), Π. Καρακλάιτς (46' Χαντί), Αλεξόπουλος (59’ Μυτίδης), Κέρι (64’ Μαραθωνίτης), Ν. Καρακλάιτς (46' Νιλτίνιο)...
Διαιτητής: Λιόνας (ΕΠΣ Αιτ/νιας)...
Βοηθοί: Σπυρόπουλος - Βασιλόπουλος (ΕΠΣ Αιτ/νιας)...