ΠΑΙΔΕΣ

Κ16: Σκόρπισε τον Ιωνικό (5-0)

Εντυπωσιακή εμφάνιση και νίκη στην 2η αγωνιστική του «Attica» πέτυχε η Κ16 της Παναχαϊκής, που το Σάββατο το απόγευμα στο βοηθητικό του Παμπελοποννησιακού Σταδίου, συνέτριψε με 5-0 τον Ιωνικό Νικαίας.

Τα 4 από τα 5 γκολ μπήκαν στο πρώτο μέρος, με τον Παναγιωτακόπουλο να σκοράρει στο 1ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 10ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα των «ροσονέρι». Στο 34'  ο Σουγλέρης έκανε το 3-0, ενώ στο 45’ ο Παναγιωτακόπουλος σκόραρε ξανά, πετυχαίνοντας χατ-τρικ. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 85’ ο Ζαβός.

Η ΠΑΕ Παναχαϊκή 1891, με ανακοίνωσή της ευχαρίστησε την διοίκηση και το προσωπικό του Παμπελοποννησιακού Σταδίου, για τις υπηρεσίες και την συνδρομή τους, στην άψογη διοργάνωση της αναμέτρησης.

Η σύνθεση...
Παναχαϊκή (Παπαπαναγής): Μ. Μικές, Ταρνάρης, Γιώτης, Ε. Μικές, Κωστόπουλος, Κουνάβης, Πετρόπουλος, Γασπαρινάτος, Σουγλέρης, Παπαχρονόπουλος, Θεοδωρόπουλος.
Έπαιξαν επίσης οι: Αποστολόπουλος, Στασινόπουλος, Νέος, Τορνιβούκας, Παναγιωτακόπουλος, Ψαθογιαννάκης, Κάρδαρης, Φραντζής, Τάχο.