ΑΝΔΡΕΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ-pic.)

Στο 0-0 έμεινε η ΠΓΕ στην Φυλή, αλλά αδικείται από το κακώς ακυρώθεν γκολ

Στο 0-0 έμεινε η ΠΓΕ στην Φυλή, αλλά αδικείται από το κακώς ακυρώθεν γκολ (φωτό αρχείου)

Με ένα δώρο του Τόλιου, η Παναχαϊκή γύρισε με "2" από τα Ψαχνά, όπου επικράτησε με 1-0 επί του τοπικού Ηρακλή... Οι Αχαιοί, είδαν τον αντίπαλο τερματοφύλακα να μην πιάνει την μπάλα σε "fair play" στο 53, ΄με αποτέλεσμα η αναμέτρηση, να κρίνεται από αυτό το γκολ... για "bloopers" (!!!)

Η παρωδεία συνεχίστηκε στην συνέντευξη τύπου, όπου ο προπονητής της ΠΓΕ δεν εμφανίστηκε, αυτός του Ηρακλή αποχώρησε και έμειναν να μικλούν οι παίκτες (!!!)

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ...
9' Πλασέ: Του Καραμανλή, έδιωξε ο Λαμπρόπουλος με σωτήριο τάκλιν.
12' Ευκαιρία: Μετά από λάθος έξοδο του Ανδρούτσου, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Γέσιτς, ο Σέγκος γύρισε την μπάλα στο πέναλτι, αλλά ο Λίτσης έδιωξε.
13' Σουτ: Του Πλέγα έξω από την περιοχή, άουτ.
14' Σουτ: Του Βασιλαντωνόπουλου, μπλόκαρε ο Τόλιος.
20' Κεφαλιά: Του Πάμποε, ελάχιστα άουτ.
35' Διαμαρτυρίες: Ο Ηρακλής Ψαχνών ζητά πέναλτι σε ανατροπή του Σεοταχούλ από τον Ανδρούτσο, όταν ο Ολλανδός βγήκε τετ α τετ από μπαλιά του Μπακομήτρου, με τον διαιτητή Βάτσιο να δίνει κάρτα για θέατρο...
45+1' Ευκαιρία: Μετά από φάουλ του Λίτση, ο Γκούρτσας πιάνει την κεφαλιά από τα δεξιά, εντυπωσιακά ο Τόλιος.
-Β' ΜΕΡΟΣ-
53' Γκοοοοοοοοοοολ: Με ένα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τέρμα προηγείται η ΠΓΕ... Μετά από τραυματισμό του Πλέγα, η μπάλα βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου. Σε ένδειξη "Fair Play", ο Παμπόε γυρίζει την μπάλα από το κέντρο προς τον Τόλιο. Αυτός κάνει τραγικό λάθος και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα (0-1)...
56' Πλασέ: Του Σέγκου μετά από πάσα του Σεοταχουλ, πρόλαβε τον Ανδρούτσο, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
57' Σουτ: Του Βανγκελί από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.
90' Κεφαλιά: Του Χαϊκάλη, μπλοκάρει ο Ανδρούτσος.

Οι συνθέσεις...
Ηρακλής Ψαχνών (Παντέλης): Τόλιος, Ζουλιώτης, Πλάτανος (40' λ.τ Ντελέκος), Δήμου, Λαμπρόπουλος, Μπακομήτρος, Α. Σικαλιάς (69' Ρούσης), Βανγκελί (58΄Χαϊκάλης), Σεοταχούλ, Γέσιτς, Σέγκος.
Παναχαϊκή (Φυντάνης): Ανδρούτσος, Σπίνουλας, Πάμποε, Βασιλαντωνόπουλος, Γκούρτσας (90' Αδαμόπουλος), Τέλλος, Χοτζάλι (86' Περέιρα), Καραμανλής, Πλέγας (73' Χούσα), Ρεκλείτης, Λίτσης.
Διαιτητής: Βάτσιος (ΣΔΠ Δυτ. Αττικής).
Βοηθοί: Κασσαβέτης (ΣΔΠ Δυτ. Αττικής) - Παστρώμας (ΣΔΠ Δυτ. Αττικής).
Κίτρινες: 36' Σεοταχούλ, 88' Δήμου, 89' Σέγκος / 90' Ανδρούτσος, 90' Χούσα.
Κόκκινες: 64' Τοκπασίδης (ο βοηθός του Νίκου Παντέλη για διαμαρτυρία στον 4ο διαιτητή).