Ακόμα ένα φιλικό προετοιμασίας δίνει Παναχαϊκη, η οποία ταξιδεύει στον γειτονικό Λάππα για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Ατρόμητο στις 17.30 το απόγευμα της Κυριακής.

Το PgeOle σας μεταφέρει…

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

17.36 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

3’ - ΓΚΟΛ - Ωραία ενέργεια του Πέταρ Καρακλάιτς μέσα στην αντίπαλη περιοχή! Αφού ντρίμπλαρε δυο αμυνόμενους, πλάσαρε εύστοχα…

5’ - ΠΕΝΑΛΤΙ - Ο Αθανασόπουλος ανέτρεψε τον Πέταρ Καρακλάιτς και η διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε την άσπρη βούλα.

6’ - ΓΚΟΛ - Ο Σίλβα κάνει 2 τα τέρματα της Παναχαϊκής, στέλνοντας τη μπάλα στην κάτω αριστερή γωνία  του Βεντουρή!!!

13’ - ΓΚΟΛ - Μαγική προσπάθεια του Παπαχρονόπουλου μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου και τελείωμα από κοντά για το 3-0 από τον αρχηγό της Παναχαϊκής!

20’ - Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Κάρλος από μεγάλη απόσταση, απομάκρυνε ο τερματοφύλακας της ομάδας του Λάππα.

21’ - Cooling Break

30’ - Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή! Ο Λιμάτσι έβγαλε τη συρτή σέντρα από τα δεξιά. Ο Καρακλάιτς πλάσαρε, με τους αμυνόμενους να απομακρύνουν πάνω στη γραμμή. Στη συνέχεια της φάσης, ο Ζυγκερίδης που πήρε το «ριμπάουντ» έστειλε τη μπαλα ψηλά-αουτ.

42’ - ΓΚΟΛ - Εκπληκτική κούρσα του Λιμάτσι από δεξιά και σέντρα-«διαβήτης» για τον Ζυγκερίδης, ο οποίος έσπρωξε από κοντε τη μπαλα στα δίχτυα.

18.18 - ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-4

18.34 - Έναρξη β’ ημιχρόνου

43’ - ΓΚΟΛ - Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Βεντούρη, ο Ζυγκερίδης πλάσαρε μέσα από τη μικρή περιοχή σε κενή εστία!

52’ - ΓΚΟΛ - Χατ-τρικ ο Ζυγκερίδης. Σκόραρε με κοντινό πλασέ έπειτα από «πάρε-βάλε» του Λιμάτσι

56’ - ΓΚΟΛ - Δεν σταματά να σκοράρει ο Ζυγκερίδης! Νικά σε τετ-α-τετ τον τερματοφύλακα του Ατρομήτου, μετά από πάσα του Παπαχρονόπουλου

62’ - Cooling Break

73’ - ΓΚΟΛ - Μειώνει ο Ταπεινός με κοντινή προβολή!

76’ - Μακρινό σουτ του Λεωνίδα Αγγελόπουλου. Η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μικέ.

19.15 - ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ - 1-7

Γκολ: 73’ Ταπεινός / 3’ Καρακλάιτς Π., 6’ πεν. Σίλβα, 13’ Παπαχρονόπουλος, 40’+2’, 43’, 52’, 56’ Ζυγκερίδης

Οι συνθέσεις...
Ατρ. Λάππα (Ξηνταρόπουλος): Βεντουρής, Κατριμπούζας (41’ Μπακάλης), Πρίντεζης, Όρλοφ, Διακάτος, Αθανασόπουλος, Φραγκούλιας Ν., Αγγελόπουλος Λ., Δήμας (45’ Ταπεινός), Ανδρεόπουλος (53’ Παναγόπουλος), Αγγελόπουλος Γ.

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Μικές, Αγκαράι (52’ Τσιακούμης), Μακρής, Στασινόπουλος, Τοπάλ, Silva, Παπαχρονόπουλος, Carlos (52’ Λιοφάγος), Ζυγκερίδης, Λιμάτσι, P. Karaklajic (52’ Πατρώνης).

ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ…

(*) Πριν την έναρξη του αγώνα βραβεύτηκαν από τη διοίκηση του Ατρομήτου Λάππα, οι: Πέτρος Σταθάκης, Σούλης Παπαδόπουλος & Κώστας Σωτηρόπουλος