ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

Χωρίς κατηγορία

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΑΙΟΛΟΣ ΑΓ. 58-59 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος σε μια χρονιά με πολλά σκαμπανεβάσματα με ήττα σοκ το βράδυ της Κυριακής στην Αγυιά, όπου η Παναχαϊκή με 3ποντο καλάθι του Σκροπολίθα 56" πριν το τέλος, ηττήθηκε με 59-58 από την ομάδα του Παπαδημητρίου και με 3-2 αποκλείστηκε από την συνέχεια του πρωταθλήματος...!!!

Χωρίς τον τραυματία Διαμαντόπουλο, με τον Καπερώνη να παλεύει και τους Ζαφειρόπουλο - Ρέλλα - Παπαγεωργίου να προσπαθούν, οι "ροσονέρι" προηγήθηκαν από νωρίς στο ματς, είχαν τα ηνία μέχρι το τέλος και... ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΑΝ, αφού όπως και στο ματς στο "Three Action" έχασαν την τελευταία επίθεση και την νίκη.

Για 36 λεπτά η Παναχαϊκή ήταν αγκαλιά με την πρόκριση στους "4", αλλά 3 συνεχόμενα τρίποντα (2 Αρχιμανδρίτης - 1 Σκροπολίθας) κάλυψαν την διαφορά, έχοντς προηγηθεί ένα 3ποντο του Σουλιώτη πριν τον καταιγισμό "βομβών" από τα 6,75μ. για τους "μπλε" και την "βασίλισσα" να πληγώνεται θανάσιμα...

* Στον ημιτελικό ο Αίολος θα αγωνιστεί με την Κεφαλονιά, που έχει προβάδισμα 2-0 νίκες από την κανονική περίοδο...

Τα 10λεπτα: 12-09, 28-23, (Ημίχρ.), 43-36, 58-59...