ΒΟΛΕΪ

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΕΑΠ 2-3 σετ (ΤΕΛΙΚΟ)

Παιχνίδι με φοβερές ανατροπές έγινε την Πέμπτη το βράδυ στην Αγυιά, εκεί που η ομάδα Νεανίδων της Παναχαϊκής, υποδέχτηκε την ΕΑΠ, για την αγωνιστική του Γ' Ομίλου στο πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΠ, αλλά ηττήθηκε με 3-2 σετ από τις "γειτόνισες"..

Τα κορίτσια του Κοκόλα, δεν έπιασαν καλή απόδοση και πήραν δύσκολα το 1ο σετ με 25-23 στις λεπτομέρειες. Στο 1ο σετ, οι "μελανόλευκες" είχαν το προβάδισμα (14-8), αλλά οι "ροσονέρι" πήραν το σετ. Το ακριβώς αντίθετο έγινε στο 2ο σετ. Η ΕΑΠ, που ήρθε στην Αγυιά χωρίς τον Ανδρέα Φαλιέρο που απουσίαζε, αν και βρέθηκε πίσω με 6-1, έκαναν την ανατροπή, η ΠΓΕ έκανε συνεχώς λάθη και με 25-19 ήρθε η ισοφάριση σε 1-1.

Το 3ο σετ ήταν ντέρμπι σε όλα του, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο-πόντο και τελικά τις γηπεδούχους να κάνουν το 2-1 με 27-25... η ΕΑΠ στο 4ο σετ ισοφάρισε εκ νέου πολύ εύκολα με 25-15 και πήρε το τάι-μπρέικ με 15-12, πανηγυρίζοντας μια μεγάλη νίκη μέσα στην Αγυιά με 3-2...!!!

Τα σετ: 2-3 (25-23, 19-25, 27-25, 15-25, 12-15)...

Οι συνθέσεις...
Παναχαϊκή (Κοκόλας): Παπαγεωργίου, Αλατζά, Ζωγοπούλου, Τελώνη, Πανταζοπούλου, λίμπερο η Γ. Ηλιοπούλου, (Παραστασιάδη -λ-, Λάτση, Μικρώνη, Παπαδοπούλου, Παγωμένου)...
ΕΑΠ (...): Οικονόμου, Κατσή, Ανδρικοπούλου, Ζώτου, Κορακή (λ), Ζανί, Στούκι, Κουκίου, Τσακουμή, Βασιλαροπούλου, Κανελλόπουλου...
Διαιτητές: Γκόλφης - Δανιά...