ΒΟΛΕΪ

Έσπασαν το... ρόδι οι Νεάνιδες

Την ήττα γνώρισε στην Αγυιά από τον Απόλλωνα η ομάδα Νεανίδων της Παναχαϊκής

Την πρώτη τους νίκη πήραν το Σάββατο το απόγευμα οι Νεάνιδες της Παναχαϊκής, που επικράτησαν με 3-2 σετ (21-25, 25-22, 21-25, 25-16, 15-4) της Ναυπάκτου στην Αγυιά, στο παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής του αντίστοιχου Πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΠ...

Τα κορίτσια των "ροσονέρι" μπήκαν νωθρά στην αναμέτρηση και βρέθηκαν πίσω στο σκορ των σετ, αφού οι κοπέλες τις Ναυπάκτου ήταν αποφασισμένες και προηγήθηκαν 1-0. Στην συνέχεια οι παίκτριες της Λούλας Τριανταφυλλοπούλου βρήκαν τα πατήματα τους και ισοφάρισαν εξίσου εύκολα σε 1-1 (25-22). Και ενώ όλα έδειχναν πως οι μικρές της ΠΓΕ δεν θα έχουν πρόβλημα, ξανά οι Ναυπάκτιες -με το ίδιο σκορ- πήραν προβάδισμα στο σετ αναγκάζοντας την Παναχαϊκή να παίξει με την πλάτη στον τοίχο.

Και τότε, στο φάσμα της 3ης ήττας, οι μικρές "αμαζόνες" έδειξαν ότι αδίκησαν τους εαυτούς τους με το κακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα.  Με εμφάνιση βγαλμένη από άλλο επίπεδο, πήραν τη νίκη σε 32 λεπτά (!!!). Με το 25-16 (!) και 15-4 (!) στο τάι-μπρέικ, πήραν το πρώτο νικητήριο φύλλο της χρονιάς, κάνοντας πλέον μια νέα αρχή...

Τα σετ: 21-25, 25-22, 21-25, 25-16, 15-4...