ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΜΠΑΣΚΕΤ

ΓΛΑΥΚΟΣ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 26-50 (ΤΕΛΙΚΟ)

Σπουδαία επικράτηση για τους Παμπαίδες της Παναχαϊκής, που την Κυριακή 17/1 στο κλειστό της Αγυιάς (12.30μ.μ.) ως τυπικά φιλοξενούμενοι, επικράτησαν του Γλαύκου με 50-26 στην  αγωνιστική του 2ου Ομίλου Παμπαίδων της ΕΣΚΑ-Η...

Οι «ροσονέρι» της Αγυιάς, ήταν εξαιρετικοί και από νωρίς πήραν προβάδισμα, τελείωσαν με 13-9 το α_10λεπτο και με ακόμη πιο εντυπωσιακό τρόπο (12-2), έφτασαν στο ημίχρονο να είναι μπροστά με 25-11

Στο β’ μέρος, τα παιδιά του Μυκωνιάτη συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο. Με 17-3 έφτασαν το σκορ στο 42-14 και το μόνο που πέτυχε ο Γλαύκος, ήταν να μειώσει με επιμέρους 12-8 στο τελικό 50-26…!!!

Τα 8λεπτα: 09-13, 11-25, (Ημίχρ.), 14-42, 26-50…

Οι συνθέσεις…
Γλαύκος (Λαμπρόπουλος): Σπυριδωνίδης, Αργυρόπουλος, Παπανικολάου 2, Σταματόπουλος 6, Μοίραλης 11, (αρχική 5αδα), Μάλφας, Διαμαντόπουλος 2, Ξούλος 2, Ξυπολιάς 2, Αντωνόπουλος 1, Στεργίου…
Παναχαϊκή
(Μυκωνιάτης): Παγανιάς 13, Τσιρώνης 4, Τόγιας 2, Νικολακόπουλος, Ορφανός, (αρχική 5αδα), Αχιλλεόπουλος 4 (1), Καλέγιας, Ι. Μπαλαρούτσος, Π. Μπαλαρούτσος, Ανδριακόπουλος, Μητρέλης 25 (1), Δημακόπουλος 2
Διαιτητής: Διαμαντή…