ΑΝΔΡΕΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 0-1(ΤΕΛΙΚΟ)

Λύτρωση στο 88' για την Παναχαϊκή με τον Λίτση...

Στην 5η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της "Football league" έπρεπε να φτάσει η Παναχαϊκή για να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, μέσα στα Ψαχνά με 1-0 επί του τοπικού Ηρακλή...

Οι "ροσονέρι" πήραν τη νίκη σε ένα σκληρό ματς, με πολλά φάουλ, κίτρινες, αποβολές, χάρις στο γκολ του Κοντογουλίδη στο 84'...

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ...
16' Κεφαλιά: Του Κρητικού, μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
39' Προβολή: Του Παλαιολόγου από εκτέλεση φάουλ του Πατσατζόγλου, η μπάλα στην αγκαλιά του Λαζαρίδη.
43' Σουτ: Του Μπερτέν, έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Αθανασόπουλος.
45+2' Κεφαλιά: Του Παλαιολόγου από κόρνερ του Πατσατζόγλου, ο Κιάσσος έδιωξε πάνω στη γραμμή.
-Β' ΜΕΡΟΣ-
50' Πλασέ: Του Τσιμόντζι στην κίνηση από το πέναλτι, ψηλά άουτ.
54' Κεφαλιά: Του Τσιμόντζι, άουτ.
66' Σουτ: Του Λίτση, μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος
76' Σουτ: Του Σιτόε, με τα πόδια ο Αθανασόπουλος
84' Γκοοοοοοοοοοοολ: Ο Καραμανλής γέμισε, ο Πλέγας έστρωσε με το κεφάλι στον Κοντογουλίδη, που έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα
89' Ευκαιρία: Γέμισμα στην περιοχή της Παναχαικής, ο Τριανταφύλλου έκανε την προβολή από κοντά αλλά ο Λαζαρίδης απέκρουσε ενστικτωδώς.
90+4' Τετ α τετ: Ο Σιτόε πλάσαρε άουτ.

Οι συνθέσεις...
Ηρακλής Ψαχνών (Μιχαΐλοβιτς): Αθανασόπουλος, Στουρνάρας, Παλαιολόγος, Τζανής, Λάμπρου, Πατσατζόγλου, Τσιμότζι (72' Επιτροπάκης), Μπακομήτρος, Γκμπαγκουιντί (72' Νικολόπουλος), Κοιλιάρας, Κρητικός (89' Τριανταφύλλου)
Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Λαζαρίδης, Παληγεώργος, Μπερτέν, Βαγγελόπουλος, Κιάσσος, Βασιλαντωνόπουλος (81' Πλέγας), Λίτσης, Γκαντιάγκα, Φατιόν (59' Καραμανλής), Σιτόε, Κοντογουλίδης (89' Σπίνουλας).
Διαιτητής: Τζήλος (ΣΔΠ Λάρισας).
Βοηθοί: Καραμπούλας - Αναστασίου (ΣΔΠ Λάρισας).
Κίτρινες: 10' Στουρνάρας / 10' Λίτσης, 39' Κιάσσος, 57' Φατιόν, 73' Παληγεώργος, 77' Γκαντιάγκα, 79'΄Μπερντέν.
Κόκκινες: 65' Τζάνης (2η κίτρινη)