ΝΕΟΙ

Άφησαν ελπίδες οι Νέοι…

Φάση από τις προπονήσεις των Νέων της Παναχαϊκής...

Το πρώτο της φιλικό έδωσε το απόγευμα της Τετάρτης η ομάδα Νέων της Παναχαϊκής, που αντιμετώπισε την Δόξα Παραλίας εκτός έδρας και νίκησε με 2-1.

Τα πιτσιρίκια του Τάνταρου, έπιασαν πολύ καλή απόδοση -για πρώτο φιλικό-, αν και αγωνίστηκαν με ελλείψεις (χωρίς Ζέλιο, Μπουρλάκη, Ζάρκο κ.λπ. που βρίσκονταν στα Γιάννενα) και έδειξαν ότι μπορούν να αποτελέσουν το… αύριο της Πατρινής ομάδας.

Οι μικροί «ροσονέρι», προηγήθηκαν στο α’ ημίχρονο με τον Γκούμα, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ από πλάγια, πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας της Δόξας και με προβολή άνοιξε το σκορ (1-0)…

Η ομάδα της Παραλίας ισοφάρισε και ο Φωτόπουλος στην επανάληψη με πλασέ στην γωνία, χάρισε τη νίκη στην Παναχαϊκή (2-1)…

Η σύνθεση…
Παναχαϊκή (Τάνταρος): Κύργιος, Φέργκος, Γκούμας, Μάργαρης, Μιχαλόπουλος, Βετούλας, Κοτσόκολος, Χούσα, Κωνσταντινίδης, Βλασσόπουλος, Ντεμάι.
Στο β’ ημίχρονο η Παναχαϊκή αγωνίστηκε με τους: Κύργιο, Μπεσμίρ, Τζελάι, Φωτόπουλο, Μπιλιάνη, Ρουγκάλα, Σκιαδόπουλο, Μητρόπουλο, Αναγνωστόπουλο, Χούσα, Ντεμάι.