ΠΑΝΑΧΑΪΣ

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2014 - ΔΟΞΑ ΠΑΡ. 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ παιχνίδι το Σάββατο 19/5 το πρωί στο γήπεδο του Αχιλλέα στην Αγυιά., όπου η Παναχαϊκή 2014 πήρε μεγάλη νίκη επί της Δόξας Παραλίας με 3-2 στην 7η αγωνιστική της Β’ Φάσης των Προπαίδων στην κατηγορία Advanced...

Οι "μικροί ροσονέρι" του Μιχάλη Γεωργόπουλου, που αγωνίστηκαν με τον Κώστα Κραβαριώτη στον πάγκο, προηγήθηκαν στο α'μέρος με ένα απευθείας φάουλ του Ηλία Πετράτου στο 8ο λεπτό από πολύ μακριά και ένα σουτ του Τριανταφύλλου στο 32' που τους έβαλε μπροστά στο σκορ.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Δόξας, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δριβήλα, με 2 γκολ σε 5 λεπτά ισοφάρισε σε 2-2 και στο 65' ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι από τον Τριανταφύλλου που αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα, αλλά ο Βρασίδας εκτέλεσε και έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Καράμπουλα...!!!

Η Παναχαϊκή στο τελευταίο λεπτό, πήρε τη νίκη όταν ο Γ. Χριστόπουλος σούταρε έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικού, άλααξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα, με τους "κοκκινόμαυρους" να πανηγυρίζουν τρελά τη νίκη τους, σε ένα παιχνίδι που και οι δυο ομάδες μας χάρισαν υπέροχες στιγμές...

Οι συνθέσεις...
Παναχαϊκή 2014 (Κραβαριώτης): Καραμπούλας, Γκολφινόπουλος, Τσαπούνι, Παναγιωταρόπουλος, Ντούνης, Βλάχος, Τζεμάι, Πετράτος, Τριανταφύλλου, Χριστόπουλος, Γιαννούλης.
Δόξα Παραλίας: Ψεύτης, Κλαυδιανός, Πίκουλας, Κατσιγιάννης, Κοτσώνης Π., Κοτσώνης Α., Κεφαλάς Α., Σόλας, Λαλιώτης, Κεφαλάς Χ., Παπαλεξάτος.
Έπαιξαν ακόμα οι: Βρασίδας, Δριβήλας, Κόλλιας, Κουλόπουλος, Παναγόπουλος, Παντελής, Τερζής, Τσιβγενίδης, Ανδρουτσόπουλος.
Διαιτητές: Καρράς (Kουτσοχέρας - Αβραμόπουλος)