Tweeter button Facebook button Youtube button

Η «Πανάχα» στα… γήπεδα

Μέσα Μάη και οι δραστηριότητες δεν σταματούν ΠΟΤΕ για τα «κοκκινόμαυρα» παιδιά…

Το Σάββατο οι Νέοι δίνουν το τελευταίο παιχνίδι τους στην Πάτρα για τον 3ο γύρο του πρωταθήματος Νέων της Football League και οι Γυναίκες της Παναχαΐδας, υποδέχονται την Αρχαία Ολυμπιά στην αγωνιστική των «Play-Off«, με στόχο την άνοδο στην Β’ Εθνική, εκεί δηλαδή που υποβιβάστηκε η α’ ομάδα γυναικών. Ακόμη οι ΑΗΤΤΗΤΕΣ Παγκορασίδες του Μακρυκώστα, υποδέχονται τον Θησέα.

Την Κυριακή στη 1μ.μ. έχουμε το ματς των Παναχαΐδας Κ20 στην ΕΠΣΑ, οι μεγάλοι μας παίζουν με την Σπάρτη και το βράδυ η ομάδα μπάσκετ ετοιμάζεται για το 1ο παιχνίδι «PlayOff» με τον Αίολο στην Αγυιά.

Ακολουθεί την Δευτέρα το ματς της Νέων της ΠΑΕ Παναχαϊκή στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ με τον Δαβουρλή και την Τετάρτη έχουμε το 2ο ματς της μπασκετικής ομάδας με τον Αίολο και των παγκορασίδων βόλεϊ στη Ναύπακτο.

Αφήστε τα μπάνια και τις θάλλασες… ΟΛΟΙ ΓΗΠΕΔΟ (!!!)

Αναλυτικά…

Σάββατο 12.05.18…
Γηπ. Μιντιλογλιου (11π.μ.): Θησέας/Αστέρας Μιντ. – Παναχαϊκή 2014 1-8 (6η Αγ. Β’ Φάσης Προπαίδων Advanced)
Γηπ. «Κ. Ζάρρας» (12.30μ.μ.): Πάτρα 2005 «3» – Παναχαϊκή 2014 «2» 1-1 (7η Αγ.Β’ Φάσης Προπαίδων Grassroots C)
Γηπ. Προαστίου (6μ.μ.): ΠΑΕ Παναχαϊκή – ΠΑΕ Παναιγιάλειος 4-0 (5η αγ. 3ου γύρου Football League Νέων)
Κλ. ΠΓΕ (7μ.μ.): ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2014 – ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ (2η Αγ. «Play-Off» Ανόδου Α’ Τοπικού Γυναικών ΕΣΠΕΠ)
Κλ. ΠΓΕ (9μ.μ.): Παναχαϊκή – Θησέας (3η Αγ. Β’ Φάσης Παγκορασίδων ΕΣΠΕΠ)

Κυριακή 13.05.18…
Γηπ. Αχιλλέα Αγυιάς (1μ.μ.): Παναχαϊκή 2014 – Άτλας (1η -εξ’ αναβολής- αγ. ADVANCED LEAGUE Νέων -U20- ΕΠΣ Αχαΐας)
Γηπ. Αγυιάς (5μ.μ.): ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΠΑΕ ΣΠΑΡΤΗ 2-1 (31η Αγ. Football League)
Κλ. «Three Action» (5.15μ.μ.): ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΑΙΟΛΟΣ ΑΓ. (9η Αγ. 2ου Ομίλου 1ης φάσης τουρνουά Μίνι ΕΣΚΑ-Η)
Κλ. ΠΓΕ (8μ.μ.): ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ – ΑΙΟΛΟΣ ΑΓ. 80-75 (1η Αγ. Προημιτελικών «Play-Off» Α1′ ΕΣΚΑ-Η)

Δευτέρα 14.05.18…
Γηπ. Αχιλλέα Αγυιάς (7.30μ.μ.): Δαβουρλής Κ. ’92 – ΠΑΕ Παναχαϊκή (5η αγ. ELITE LEAGUE Νέων -U20- ΕΠΣ Αχαΐας)

Τετάρτη 16.05.18…
Γηπ. Σερρών
(5μ.μ.): ΠΑΕ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 1-1 (32η Αγ. Football League)
Κλ. Ναυπάκτου (8.30μ.μ.): Ομόνοια Ναυπ. – Παναχαϊκή (4η Αγ. Β’ Φάσης Παγκορασίδων ΕΣΠΕΠ)
Κλ. «Three Action» (9.15μ.μ.): ΑΙΟΛΟΣ ΑΓ. – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 72-68 (2η Αγ. Προημιτελικών «Play-Off» Α1′ ΕΣΚΑ-Η)

Ραντεβού στα… γήπεδα

Σχετικά με τον συντάκτη

Απαντήστε

*