ΑΝΔΡΕΣ

ΔΟΞΑ ΔΡ. - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ-Video-Pics.)

Πληρώνοντας το κάκιστο ξεκίνημα και το χειρότερο της α' ημίχρονο, η Παναχαϊκή ηττήθηκε από τη Δόξα στη Δράμα με 2-0 και έμεινε πίσω από την πρώτη δυάδα που απομακρύνθηκε, μετά και το ατυχές αποτέλεσμα της 23ης αγωνιστική της Football League.

Με τις απουσίες να δείχνουν την αδυναμία και τον Θύμιο Αργυρόπουλο να παλεύει μόνος του σχεδόν, η Παναχαϊκή από δύο λάθη στην καρδιά της άμυνας δέχτηκε δύο γκολ στο 9' και το 14' και δεν κατάφερε ποτέ να μπει στο ματς, αφού εκτός των άλλων έπεσε πάνω στον εξαιρετικό Βούρα, που όταν χρειάστηκε πραγματοποίησε μεγάλες αποκρούσεις.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ...
3' Εκτέλεση κόρνερ του Αργυρόπουλου από δεξιά, ο Φουρλάνος δεν μπορεί να πιάσει το σουτ.
4' Σέντρα του Ριζογιάννη από δεξιά, ο Γκότοβος πιάνει την κεφαλιά και ο Βρονταράς μαζεύει.
9' ΓΚΟΛ: Ο Κάσες εκτελεί κόρνερ από αριστερά, οι αμυνόμενοι δεν μπορούν να απομακρύνουν και ο Γκότοβος από κοντά με προβολή ανοίγει το σκορ (1-0)!
14' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κουσκουνά από δεξιά, ο Κάσες πιάνει στον ύπνο την άμυνα και με το στήθος από κοντά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (2-0)!
17' Εκτέλεση φάουλ του Αργυρόπουλου, ο Γουνδουλάκης φαίνεται να βρίσκει τη μπάλα και οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν κόρνερ.
18' Άστοχη κεφαλιά του Μωραΐτη μετά από εκτέλεση κόρνερ από δεξιά.
24' Σουτ του Μπουτζίκου έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και ο Βούρας μπλόκαρε.
25' Ο Κουσκουνάς έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Κάσες επιχείρησε να κάνει προβολή, αλλά δεν ήταν καλή, καθώς ήταν πιεσμένος.
33' Σουτ του Κουσκουνά μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα λίγο άουτ.
38' Ο Κουσκουνάς έκανε πλασέ μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι.
40' Κάθετη πάσα του Κάσες στον Κουσκουνά, καθοριστικό τάκλιν από τον Λουμπαρδέα.
1 λεπτό καθυστερήσεων.
-Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ-
48' ΔΟΚΑΡΙ: Για τη Δόξα Δράμας σε κεφαλιά του Μπαϊκαρά μέσα από την περιοχή, ύστερα από σέντρα του Πεταυράκη.
53' Τετ α τετ ο Κουσκουνάς που βρέθηκε απέναντι στον Βρονταρά, πλάσαρε, αλλά νικήθηκε.
55' Λίγο πριν σουτάρει ο Κυνηγόπουλος, ο Γκότοβος με υπέροχο τάκλιν έδωσε τέλος στη φάση.
58' ΔΟΚΑΡΙ: Για την Παναχαϊκή. Ο Ελευθεριάδης μπήκε στην περιοχή από ΜΑΓΙΚΗ μπαλιά με το εξωτερικό του Αργυρόπουλου, πέρασε τον Βούρα, σούταρε από αριστερά, αλλά η μπάλα πήγε στο οριζόντιο και άουτ.
76' Κεφαλιά του Κυνηγόπουλου από κοντά, ύστερα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.
77' Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Δυνατό σουτ του Πολίμου μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο Βούρας. Μωραΐτης και Μακρυδημήτρης προσπάθησαν να πάρουν το ριμπάουντ, αλλά στην προσπάθειά τους έπεσαν πάνω στον γκολκίπερ της Δόξας.
84' Ο Λουμπαρδέας έκοψε τον Ματσούκα στην περιοχή, πριν ο τελευταίος γίνει επικίνδυνος για την εστία του Βρονταρά.
88' Σουτ του Πολίμου έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα.
89' Ο Τζόκιτς έσπασε δεξιά στον Ματσούκα, αυτός έκανε το σουτ, με τον Βρονταρά πεσμένο, αλλά η μπάλα πέρασε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.