ΝΕΟΙ

"6αρα" στο ρελαντί οι Νέοι...

Με φοβερή εμφάνιση έκαναν πρεμιέρα στο πρωτάθλημα Νέων της ΕΠΣΑ οι Νέοι της Παναχαϊκής, που στην αγωνιστική στο γήπεδο της Τέμενης την Τετάρτη 18/10, συνέτριψαν με 6-0 τον Αστέρα Τεμένης...

Οι «κοκκινόμαυροι» δεν είχαν αντίπαλο και έκαναν... περίπατο κόντρα στην ομάδα της Αιγιάλειας με 5 διαφορετικούς παίκτες να βρίσκουν δίχτυα και το σκορ να ανοίγει από το 9ο μόλις λεπτό.

Ο Βασάρας έκνε στο 9' το 1-0 και στο 12' ο Νικόπουλος το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Ο Παπαπαναγής προχώρησε σε αρκετές αλλαγές και στην επανάληψη οι "μικροί" βρήκαν ακόμη 4 φορές τον δρόμο για το γκολ. Στο 56' ο Βαρσαμίδης πέτυχε το τρίτο τέρμα της ομάδας του και ο Σταυρόπουλος στο 68' έκανε το 0-4. Ο Στανής στο 70' έκανε το 5-0 και τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 77' ο Σταυρόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Οι συνθέσεις...
Παναχαϊκή (Παπαπαναγής): Κυρίτσης (40' Μικές, 60' Μπεκάι), Στανής, Νικόπουλος (30' Παπαγεωργίου), Αμπάρα, Τσεκούρας, Α. Χριστόπουλος (30' Δούβρης), Σκιαδαρέσης (40' Ψαθογιαννάκης), Σταυρόπουλος, Βασάρας (40' Π. Χριστόπουλος), Βαρσαμίδης, Κοντός (35' Τσερικλός)...