ΕΦΗΒΟΙ

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ - ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 68-64 (ΤΕΛΙΚΟ)

Φοβερό παιχνίδι διεξήχθκε το μεσημέρι του Σαββάτου στο κλειστό του Ταραμπούρα, όπου η εφηβική ομάδα της Παναχαϊκής, ηττήθηκε από την Ολυμπιάδα με 68-64...

Οι «ροσονέρι» ξεκίνησαν εντυπωσιακά, προηγήθηκαν με 19-14, αλλά δέχτηκαν μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο δεκάλεπτο. όπου οι γηπεδούχοι "έτρεξαν" ένα επιμέρους 20-7 και πήγαν στο ημίχρονο, προηγούμενοι 8 πόντους (34-26)...

Όσο και αν προσπαθούσε η Παναχαϊκή, η διαφορά έμενε υπέρ της Ολυμπιάδας που στην 3η περίοδο με 21-15 αύξησε την διαφορά στους 14 και έβαλε βάσεις νίκης.

Στο τελος η ομάδα του Κοντογιάννη, έδωσε τα πάντα για την ανατροπή, αλλά το 23-13 δεν έφτανε για να γυρίσει το ματς που κατέληξε στους "οράνιε".

Τα 10λεπτα: 14-19, 34-26, (Ημίχρ.) 55-41, 68-64...

Οι συνθέσεις...
Ολυμπιάδα (Καπογιαννόπουλος ): Δημητροπουλος Δ. 5 (1), Παπουτσης Χ., Γκαδολος Ν. 11, Ντερτινης, Γερολυματος Π. 5 ( 1 ) Δημόπουλος Α. 5 ( 1 ) Μπολάνος Αγγ. 10 (1) Θεοδωροπουλος Π. 2 Γιάννος Γ. Ζωγοπουλος Δ. Σουντρης Γ. 30 ( 1 ).

Παναχαϊκή (Κοντογιαννης): Τζανης Π. Κρόκος Ιωανν.  Σωτηροπουλος Εμ. 5 Θεοδοσοπουλος Π. 5 ( 1 ) Τσουνας Ευάγγ. 3 ( 1 ) Ξουλος Ιωάνν. 22 ( 1 ) Σολομός Φωτ. 15 ( 1 ) Παπαθανασίου Δ. Κοντογιαννης Α. 4 Δριμαλας Μ. Καραμπετσος Νικ. 10 Νικολοπουλος Π.