ΑΝΔΡΕΣ

Ο Μασούρας φόρεσε "γαλανόλευκα"

Τα εθνικά μας χρώματα φόρεσε ο Νίκος Μασούρας, ο νεαρός άσσος της Παναχαϊκής, που αγωνίστηκε με την Εθνική Ομάδα Παίδων, στην νίκη με 3-2 επί της Ελβετίας στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας των δύο ομάδων, ενόψει των υποχρεώσεών τους για τα προκριματικά του EURO 2017-18.

Ο Μασούρας αγωνίστηκε για 20 λεπτά με τα "γαλανόλευκα", αντί του Τζίμα, στο 62ο λεπτό...

Η Εθνική βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 21ο λεπτό αλλά μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ των Τζίμα (52’) και Γκοτζαμανίδη (61’) γύρισε το παιχνίδι. Οι Ελβετοί ισοφάρισαν στο 79ο λεπτό αλλά δύο λεπτά αργότερα (80’+1’) ο Θυμιάνης έδωσε τη νίκη στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

(*) Αξίζει να σημειωθεί ότι στους αγώνες Παίδων η διάρκεια κάθε ημιχρόνου είναι 40 λεπτά...
(**) Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν εκ νέου την Πέμπτη 28/9/2017...

Οι συνθέσεις...
Ελλάδα: Ταλιχμανίδης (41’ Μανδάς), Λιάβας (41’ Τζαβίδας), Θυμιάνης, Καραγιάννης, Γκοτζαμανίδης, Βουτσάς, Γιαξής (41’ Φέκκας), Τζίμας (62’ Μασούρας), Αλεξανδρόπουλος (62’ Κοτσόπουλος), Σερπέζης (41’ Μαρτίνης), Βρακάς (75’ Γώγος).