Παίδες Παναχαιδας

ΔΟΞΑ ΧΑΛ. - ΠΑΝΑΧΑΪΣ 0-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Με το... ενάμιση πόδι στους "8" είναι από σήμερα η Παιδική ομάδα της Παναχαίδας, που συνέτριψε με 3-0 την Δόξα Χαλανδρίτσα εκτός έδρας και έβαλε τις βάσεις πρόκρισης στην επόμενη φάση, ενώ απομένει η ρεβάνς του Σαββάτου στην Αγυιά..

Η αναμέτρηση στην Χαλανδρίτσα ξεκίνησε ιδανικά με γκολ από το 4ο λεπτό, όταν έπειτα από σέντρα από δεξιά και ασταθή απόκρουση, ο Αβντίου με σουτ άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1...

Στο 37' ο Χαλιλόπουλος με σουτ διπλασίασε τα τέρματα της Παναχαΐδας, που ήδη με 2-0 σκορ ημιχρόνου, διαχειρίστηκε το ματς διαφορετικά, προφυλάσσοντας τον Βουλδή που είδε κίτρινη και ... φλέρταρε με την κόκκινη και στο β' μέρος, στο 75' ο Μάρκοβιτς έγραψε τον επίλογο, όταν έφυγε στην κόντρα, κέρδισε την μονομαχία με αμυντικό και βγήκε τετ α τετ για να πλασάρει για το τελικό 0-3...!!!