Στα... βαθιά έπεσαν οι ομάδες Εφήβων και Παίδων της Παναχαϊκής, αφού πριν λίγο στα γραφεία της ΕΣΚΑ-Η, έγινε η κλήρωση της β' φάσης των δύο κορυφαίων πρωταθλημάτων των υποδομών, με την "βασίλισσα" να έχει δύσκολο έργο...
Κοινός παρανομαστής για τους "ροσονέρι", ο... Κόροιβος Αμαλιάδας, που θα είναι αντίπαλος των Πατρινων και στις δύο κατηγορίες, με τον οποίο κατά 90% θα παλέψεουν για την πρόκριση πίσω από τα μεγάλα φαβορί, τον Έσπερο ΑΟΠΑ (Έφηβοι) και τον Προμηθέα (Παίδες)...
Οι αθλητές των Μάρκου Μυκωνιάτη (Εφηβικό) και Γιώργου Κοντογιάννη (Παιδικό) ετοιμάζονται για τις πρεμιέρες κόντρα στον Κόροιβο το Σάββατο στην Αγυιά (!!!) που θα κρίνουν κατά πολύ την εξέλιξη και στις δύο περιπτώσεις...
ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑ-Η 2015-16...
1ος ΟΜΙΛΟΣ | 2ος ΟΜΙΛΟΣ | 3ος ΟΜΙΛΟΣ |
---|---|---|
Γλαύκος | Κεφαλονιά | Προοδευτική |
Αστέρια Αχαΐας | Νέοι Έσπερου ΑΟΠΑ | Ζάκυνθος |
Απόλλων Π. | Παναχαϊκή | Ήφαιστος/Αχιλλέας |
Ολυμπιάδα | Κόροιβος Αμαλιάδας | Προμηθέας |
** Στην ΤΕΛΙΚΗ φάση (Final-6) προκρίνονται οι 2 πρώτοι κάθε Ομίλου...
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2ου ΟΜΙΛΟΥ...
Α_Γυρος...
1η Αγ.) Παναχαϊκή - Κόροιβος Αμαλιάδας
2η Αγ.) Κεφαλονιά - Παναχαϊκή
3η Αγ.) Νέοι Έσπερου ΑΟΠΑ - Παναχαϊκή
Β_Γυρος...
4η Αγ.) Κόροιβος Αμαλιάδας - Παναχαϊκή
5η Αγ.) Παναχαϊκή - Κεφαλονιά
6η Αγ.) Παναχαϊκή - Νέοι Έσπερου ΑΟΠΑ
ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑ-Η 2015-16...
1ος ΟΜΙΛΟΣ | 2ος ΟΜΙΛΟΣ | 3ος ΟΜΙΛΟΣ | 4ος ΟΜΙΛΟΣ |
---|---|---|---|
Προοδευτική | Νέοι Έσπερου ΑΟΠΑ | Αιγέας | Προμηθέας 2014 |
Απόλλων Π. | Ζακυνθος | Αστέρια Αχ. | Παναχαϊκή |
Αραχωβίτικα | Ηρακλής Πύργου | Κεφαλονιά | Κόροιβος Αμ. |
Προμηθέας | Γλαύκος (*) | Υπερίων | Ολυμπιάδα |
* Η 4η ομάδα θα προκύψει από το μπαράζ Γλαύκος-Έσπερος ΑΟΠΑ...
** Στην επόμενη φάση (ημιτελικά) προκρίνονται οι 2 πρώτοι κάθε Ομίλου...
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 4ου ΟΜΙΛΟΥ...
Α_Γυρος...
1η Αγ.) Παναχαϊκή - Κόροιβος Αμαλιάδας
2η Αγ.) Προμηθέας 2014 - Παναχαϊκή
3η Αγ.) Ολυμπιάδα - Παανχαϊκή
Β_Γυρος...
4η Αγ.) Κόροιβος Αμαλιάδας - Παναχαϊκή
5η Αγ.) Παναχαϊκή - Προμηθέας 2014
6η Αγ.) Παναχαϊκή - Ολυμπιάδα