ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΒΟΛΕΪ

Ήττα με ψηλά το κεφάλι στα Λεχαινά...

Με το... αριστερό ξεκίνησαν οι Νεάνιδες της Παναχαϊκής...

Την πρώτη της αναμέτρηση στο πρωτάθλημα Νεανίδων της ΕΣΠΕΠ έδωσε η ομάδα της Παναχαϊκής, που στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής (*) και στο κλειστό γυμναστήριο των Λεχαινών, τα κορίτσια των "ροσονέρι" ηττήθηκαν με 3-1 σετ.

Αγωνιζόμενες με σημαντικές απουσίες, αφού οι δυο βασικές κεντρικές παίκτριες Ζαπάντη και Χαρώνη απουσιάζαν (έπαιξαν στην θέση τους η Πουλιάση-διαγώνια- και η Καρνάτσου -ακραία-), χωρίς την Παρασκευοπούλου (εν αναμονή του δελτίου της), οι μικρές της Παναχαϊκής πάλεψαν στα ίσα την ΑΕΛ.

Φάση από την αναμέτρηση ΑΕΛ-ΠΓΕ 3-1 σετ...

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στα σετ (25-22), έφτασαν εύκολα στο 1-1 (25-18) και πάλεψαν ξανά για το προβάδισμα που έχασαν στις λεπτομέρειες (25-22). Ακολούθησε το 25-17 του 4ου σετ, που έφερε την ήττα με 3-1 σετ για τις "μικρές αμαζόνες" της Πάτρας...

Τα σετ: 25-22, 18-25, 25-22, 25-17

Η σύνθεση...
Παναχαϊκή (Τριανταφυλλοπούλου): Πουλιάση, Μπρούμα, Ζήκου, Μπακοπούλου, Βλάχου, Καρνάτσου, λίμπερο η Καρρά, Κομινάτου

* Το ματς της 1ης αγωνιστικής με τον Απόλλωνα θα διεξαχθεί την Τετάρτη 16/11/11 στις 10 το βράδυ στην Αγυιά...