ΝΕΟΙ

4αρα στην Οβρυά...

Παίζοντας σπουδαία μπάλα στην επανάληψη, η ομάδα Νέων της Παναχαϊκής επικράτησε με 4-0 του Φωστήρα στην Οβρυά, στο φιλικό των δύο ομάδων το μεσημέρι της Δευτέρας.

Χωρίς τον Σωτήρη Ζέλιο που ταλαιπωρείτε από ένα τραυματισμό στο β, αλλά τον Γιάννη Μπουρλάκη σε μεγάλη ημέρα, οι μικροί "ροσονέρι" έδειξαν τις διαθέσεις τους από το α' ημίχρονο, όντας μόνιμα στην επίθεση, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες που δεν μπορούσαν να μετουσιώσουν σε γκολ (0-0).

Στην επανάληψη, η Παναχαϊκή κατάφερε να αποκτήσει πέρα από τις εντυπώσεις και ουσία. Μπουρλάκης (δις), Μητρόπουλος και Αναγνωστόπουλος σκόραραν για την "βασίλισσα", χαρίζοντας μεγάλη νίκη επί του Φωστήρα...

Η σύνθεση...
Παναχαϊκή (Σουγλέρης): Κολοβούρης, Χούσα, Μπεσμίρ, Μιχαλόπουλος, Ρουγκάλας, Κοτσόκολος, Φέργκος, Μπιλιάνης, Τζελάι, Μπουρλάκης, Ντεμάι.
Στο β' μέρος έπαιξαν και οι: Αναγνωστόπουλος, Σκιαδόπουλος, Γκούμας, Βετούλας, Μητρόπουλος.

* Στα αρνητικά του αγώνα, ο τραυματισμός του Γραβιά του Φωστήρα, όταν σε μια επέλαση του Μιχαλόπουλου από τα δεξιά, ο παίκτης της Οβρυάς προσπάθησε να τον ανακόψει και πέφτοντας ράγισε τον ώμο του και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο του Ρίου...