ΝΕΟΙ

Εξαιρετικοί για 45λεπτά...

Ο Σωτήρης Ζέλιος... υπό παρακολούθηση αντιπάλων του Τριταιϊκού και Κοτσόκολου

Στα... βαθιά έχουν πέσει οι μικροί της Παναχαϊκής, που μετά τον Διαγόρα Βραχνεΐκων (ομάδα Δ' Εθνικής), αντιμετώπισαν σε φιλικό τον Τριταιϊκό, στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους, για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων της "Football League".

Οι "ροσονέρι" αγωνίστηκαν με τον Τριταιϊκό στο Ενωσιακό γήπεδο "Α. Κάνιστρας", από τον οποίο ηττήθηκαν με 3-1.

Το "Pge Ole", ήταν εκεί και σας, μεταφέρει...

Με μια εξαιρετική εμφάνιση στα πρώτα 45 λεπτά, η ομάδα Νέων της Παναχαϊκής κατάφερε να παρουσιάσει στο χορτάρι πολλές από τις αρετές της, αναγκάζοντας τον Τριταιϊκό σε -σχεδόν- παθητικό ρόλο. Η... φονική τριάδα των "Ζέλιου-Μπουρλάκη-Ντεμάι" δημιουργούσε συνεχώς, οι Κοτσόκολος-Βετούλας στο κέντρο έδιναν για ακόμη ένα ματς ομηρικές μάχες και ο Χούσα σε ρόλο οργανωτή της άμυνας έτρεχε για 11παίκτες.

Απέναντι σε έναν έμπειρο αντίπαλο, οι παίκτες του Σουγλέρη τα πήγαν περίφημα με το σκορ να διαμορφώνετε στο β' ημίχρονο, όταν και αγωνίστηκαν όσοι βρίσκονταν στον πάγκο των "ροσονέρι"

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ...
7'-Σουτ: Κοτσόκολου, σε κόρνερ από τους αμυντικούς.
10'-Τακουνάκι: Του Μπουρλάκη (από σέντρα απ' τα δεξιά του Βετούλα), έδιωξε ο Θωμάς.
15'-Σουτ: Αποσκίτη απ' το ύψος της περιοχής, άουτ.
16'-Γκολ: Ο Αγγελάτος βγάζει πανέμορφη κάθετη μπαλιά στον Λαζανά, αυτός μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε (1-0)...
21'-Σουτ: Βετούλα από τα δεξιά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
25'-Σουτ: Αποσκίτη, έδιωξε ο Κολοβούρης.
26'- Γκοοοοοοοολ: Ο Μπουρλάκης πασάρει στον αφύλακτο Βετούλα στα δεξιά, αυτός σουτάρει, ο Θωμάς αποκρούει ασταθώς και ο Ντεμάι με προβολή ισοφαρίζει σε 1-1...
29'-Σουτ: Μπαζάρογλου από τα αριστερά, άουτ.
35'-Κεφαλιά: Μπουρλάκη (από σέντρα Ζέλιου) στο ύψος του πέναλτι, άουτ.
40'-Σουτ: Μπουρλάκη, με τα πόδια διώχνει ο Θωμάς.
42'-Απευθείας φάουλ: Ζέλιου, πάνω στον Θωμά.
48'-Κεφαλιά: Ντεμάι, από φάουλ του Ζέλιου απ' τα δεξιά, άουτ.
63'-Απευθείας φάουλ: Ταμπουρή κόρνερ.
71'-Γκολ: Ο Ταμπουρής βρίσκει τον Φωτόπουλο στην περιοχή και αυτός σκοράρει για το 2-1.
75'-Τετ α τετ: ο Σκανδάλης, πλασάρει, αλλά με το σώμα γλιτώνει την Παναχαϊκή ο Κολοβούρης.
84'-Γκολ: Ο Σκανδάλης μέσα στην περιοχή και έπειτα από πάσα του Ταμπουρή, σημειώνει το τελικό 3-1.

Οι συνθέσεις...
Τριταιϊκός (Κωνσταντινόπουλος): Θωμάς (55' Δημητρούλης), Καλλιβωκάς, Μερλής (45' Παναγόπουλος), Δημόπουλος (45' Κουραχάνης), Νταλαπέρας (45' Ρουγκάλας), Φωτόπουλος, Μπαζάρογλου (45' Ορφανίδης), Αγγελάτος (31' λ.τ. Σωτηρόπουλος), Βουρλούμης (45' Ντεντόπουλος), Αποσκίτης (55' Ταμπούρης), Λαζανάς (45' Σκανδάλης).
Παναχαϊκή (Σουγλέρης): Κολοβούρης, Μιχαλόπουλος (57' Ρουγκάλας), Χούσα, Βετούλας (53' Φέργκος), Κοτσόκολος, Μπεσμίρ (60' Φωτόπουλος), Μάργαρης (54' Γκούμας), Μπουρλάκης (53' Μητρόπουλος), Ζέλιος (57' Σκιαδόπουλος), Τζελάι (57' Μπιλιάνης), Ντεμάι (53' Φωτόπουλος).

* Θα ακολουθήσουν και φωτογραφίες από το φιλικό...