ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΝΕΟΙ

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΓΛΥΦΑΔΑ 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ο Τζελάι καταδιώκει αντίπαλο

Εντός έδρας ήττα γνώρισε το Σάββατο η Ομάδα Νέων της Παναχαϊκής, που στο Ενωσιακό γήπεδο «Α. Κάνιστρας» δεν τα κατάφερε κόντρα στην Γλυφάδα (2-0), στην 17η αγωνιστική του 1ου Ομίλου του πρωταθλήματος Νέων της "Football League".

Η Παναχαϊκή μόλις στο 10’, έχασε σπουδαία ευκαιρία να σκοράρει. Τζελάι και Πλέγας έπαιξαν το "1-2" και ο πρώτος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ από λίγο πλάγια θέση, αλλά στο σουτ που επιχείρησε, η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 44’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν κόρνερ. Στην πρώτη εκτέλεση έδιωξε πάλι σε κόρνερ ο Πλέγας, ωστόσο στη δεύτερη εκτέλεση από τον Χατζή η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της Παναχαϊκής (1-0)...

Στην επανάληψη η Παναχαϊκή ήταν κακή. Στο 56’ ο Πλατέλλας σούταρε από τα 35 μέτρα, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 60’ ο Αδαμόπουλος έχασε ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια, όταν βρέθηκε αμαρκάριστος στο ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ, δίπλα από το κάθετο δοκάρι της Γλυφάδας.

Στο 74’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν φάουλ στο κέντρο του γηπέδου. Στην εκτέλεση ο Νίκας έδιωξε, η μπάλα μετά από πάσα έφτασε στον Κουϊρουκίδη που ήταν τετ α τετ και ο οποίος πλάσαρε για το 2-0...

Τέσσερα λεπτά πριν το τέλος (86’), ο Μπαραδάκης αποβλήθηκε από τον διαιτητή, διότι έφτυσε τον Τζελάι.

Οι συνθέσεις...
Παναχαϊκή (Τσιρόπουλος): Αντωνακόπουλος, Βλάχος (83’ Καραβοκύρης), Αναγνωστόπουλος, Καγκάνης, Ανδρικόπουλος, Τσαρτόλιας, Νίκας (77’ Τζαβαλάς), Τζελάι, Αδαμόπουλος, Πλέγας (65’ Βασιλείου), Ρουμπάτος.
Γλτφάδα: Μάνος, Πλατέλλας (75’ Μανίκας), Γοργάκης, Τσάμης, Τσακίρης, Παπαδόπουλος, Κατσαϊδώνης (46’ Μπαραδάκης), Νίκου, Κουϊρουκίδης, Χατζής (69’ Βασιλείου), Παπαρούνας.
Κόκκινες: 86' Μπαρδάκης (απευθείας)

Μικρά-Μικρά...
* Χωρίς τον τραυματία Χοτζάλι και τον τιμωρημένο Νίκα αγωνίστηκε η Παναχαϊκή...
* 4 κίτρινες συμπλήρωσε ο Ανδρικόπουλος που θα χάσει το ματς με τον Θρασύβουλο, όπως και ο Χούσα, ο οποίος χρωστά την δεύτερη αγωνιστική της τιμωρίας του.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (17ης) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ...
 Σάββατο 16/03/13...
Εργοτέλης - Ηρακλής Ψαχνών 4-1 (5’ Μερτίρι, 38’ (πέν.) Κούρτι, 60’ Σηφάκης, 74’ Γενιτσαρίδης / ...)
Φωκικός – Θρασύβουλος 2-1 (5΄, 11΄ Γεωργουσόπουλος / 72΄ Κοντούλης)
Κόρινθος - Απόλλων Σμύρνης 1-2 (67’ Χαρίτος / 33’ Τριανταφύλλου, 53’ Μαυρουδής)
Παναχαϊκή – Γλυφάδα 0-2 (45΄ Χατζής, 75΄ Κουιρουκίδης)
Παναιτωλικός - Βύζας Μεγάρων 3-1 (28΄, 74΄ Ανδριτσόπουλος, 53΄ Σιώρος,   / 70’ Σταμέλος)
Καλλιθέα - Παναιγιάλειος 3-0 (α.α.)